2017-07-08

Sesje zdjęciowe – pytania i odpowiedzi

Chciałabym zrobić sobie zdjęcia ale cena za sesję jest za wysoka.

Jesteśmy otwarci na dyskusję dotyczącą ceny sesji. Zawsze istnieje możliwość zmiany ilości zdjęć, terminu wykonania sesji tak aby cena nie przekroczyła Twojego budżetu. Napisz do nas po prostu. Ceny sesji są atrakcyjne gdyż dysponujemy własnym studiem i sprzętem, nie musimy wynajmować go od innych firm.  Co jakiś czas organizujemy promocje na sesje zdjęciowe lub wykonujemy darmowe zdjęcia do naszego portfolio.  Jeśli chcesz oddać  nam swoje ciało jako materiał twórczy, napisz do nas i prześlij nam swoje zdjęcia.

Chciałabym wykonać sobie sesję zdjęciową ale nie znalazłam odpowiedniej oferty.

Napisz jakie zdjęcia chciałabyś wykonać a my prześlemy ofertę dopasowaną specjalnie do Twoich potrzeb. Na życzenie wykonujemy wszelkie możliwe sesje zdjęciowe. Czy to prezent dla męża czy niespodzianka dla żony.

Jak długo przed sesją zdjęciowa należy zarezerwować sobie termin ?

Jeśli sesja zdjęciowa ma się odbyć w tygodniu to wystarczy rezerwacja ok 7 – 10 dni wcześniej, jeśli w sobotę to trzeba zarezerwować sobie termin ok 2 – 3 tygodnie wcześniej.  Sesje ślubne należy rezerwować z rocznym wyprzedzeniem.

Czy przy sesji jest wizażystka i fryzjerka?

Wizaż jest wykonywany w studio i jest w cenie sesji zdjęciowej. Układanie włosów jest możliwe za dodatkową opłatą z zakładzie fryzjerskim zlokalizowanym 200 m od studia.

Czy zdjęcia będą tylko dla mnie i nie będą nigdzie wykorzystane ?

Oczywiście że nie, publikujemy tylko te fotografie, na które otrzymaliśmy od Państwa zgodę. Umowa na wykonanie i wykorzystanie fotografii jest do pobrania tutaj : UMOWA. Umowę proszę wydrukować w 2 egzemplarzach i przynieść na sesję.

Czy mogę publikować zdjęcia w internecie ?

Jeśli chcesz pokazać zdjęcia w internecie muszą one być oznaczone naszym logo : fototrefl.com

Ile osób jest przy sesji ?

Przy sesji jest tylko fotograf i modelka. Nie zezwalamy na towarzystwo innych osób przy zdjęciach, chyba że taki jest charakter sesji.

Ile czasu muszę przeznaczyć na sesję ?

Sesje zdjęciowe trwają przeważnie ok. 2 godzin. Jeśli wybrałaś opcję z wizażem to trzeba doliczyć jeszcze ok jednej godziny.

Mój mąż życzy sobie, żeby zdjęcia robiła kobieta. Czy jest to możliwe ?

Oczywiście, na życzenie zdjęcia zrobi Monika.

Zdjęcia na stronie są takie ładne a ja nie wyglądam tak jak te modelki.

Prawie wszystkie zdjęcia na naszej stronie to zdjęcia naszych zadowolonych klientów, którzy mieli takie same obawy. Doświadczony fotograf pokaże Cie z Twojej najlepszej strony.

Ile zdjęć otrzymam ?

To zależy od rodzaju sesji. Podczas zwykłej 2 godzinnej sesji studyjnej wykonujemy ok 15 – 20 ustawień modelki. W każdym ustawieniu wykonujemy kilkanaście do kilkudziesięciu ujęć aż efekt, który chcemy uzyskać będzie zadowalający. Z każdego ustawienia wybierzemy jedno najlepsze ujęcia. Z sesji aktu lub sesji z brzuszkiem oraz z sesji beauty / glamour / bielizna otrzymasz 15 zdjęć z retuszem na CD/ DVD. W cenie tych sesji otrzymasz również odbitki 21 x 15 cm. W cenie 40 zł / szt. możesz zamówić dodatkowe zdjęcia z sesji.

Dlaczego tam mało zdjęć?

Ponieważ stawiamy na jakość a nie ilość. Staramy się, żeby każde zdjęcie było wyjątkowe i niepowtarzalne. Sesja zdjęciowa trwa 2 – 3 godziny ale proces obróbki komputerowej 10 zdjęć zajmuje ok 20 godzin.Wszystkie zdjęcia są retuszowane. Nie oddajemy żadnych nieprzygotowanych zdjęć.

Czy mogę otrzymać wszystkie zdjęcia z sesji ?

Nie ma takiej możliwości. Otrzymasz wyłącznie zdjęcia, które są po retuszu czyli specjalnie dla Ciebie przygotowane.

Jak długo czeka się na zdjęcia ?

W zależności od nakładu pracy może to potrwać nawet do 3 tygodni. Istnieje jednak możliwość ominięcia kolejki i wykupienia opcji „Express”.  Zdjęcia ślubne są gotowe po ok 30 dniach.

Czy otrzymam również gotowe odbitki / zdjęcia na papierze ?

Odbitki 21 x 15 cm są w cenie sesji zdjęciowej.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej

  • Kilka dni przed zdjęciami warto zrobić peeling twarzy i ewentualnie całego ciała jeśli będzie to sesja odsłaniająca sylwetkę.
  • Jeśli korzystasz z solarium lub kąpieli słonecznych, nie powinnaś tego robić przynajmniej 3-7 dni przed sesją. Skóra przybiera po opalaniu czerwony odcień, co niekorzystnie wpływa na zdjęcia.
  • Manicure i pedicure – najlepiej francuski. Możesz również pomalować paznokcie lakierem bezbarwnym lub w pastelowych jasnych kolorach, ale nie perłowym.
  • Jeśli fryzjer będzie przygotowywał włosy, upięcia powinnaś zrobić w przeddzień sesji, wieczorem, jeśli będą tylko układane powinnaś umyć włosy rano. Do sesji aktu artystycznego najodpowiedniejsze są włosy upięte, tak aby Twoja szyja była odsłonięta.
  • Jeśli wybrałaś opcję sesji z wizażem pamiętaj, żeby przyjść na sesję bez makijażu.
  • Nie powinnaś nosić obcisłej bielizny w dniu sesji.
  • Nie używaj żadnej oliwki w celu nawilżania ciała.
  • Na sesję aktu zabierz ze sobą dobry humor, spokój ducha i zaufanie do fotografa.
  • Na sesję beauty, glamour lub bielizna zabierz ze sobą w miarę możliwości ;  obcisłe bluzki, białą obcisłą koszulę, jeansy – najlepiej rurki, szorty, buty – na wysokim obcasie, bieliznę- pończochy, kabaretki, stringi, gorset, rękawiczki, dopasowane sukienki, spódniczki mini, dodatki – kapelusze, kolczyki, korale, naszyjniki.

Co zrobić, żeby w końcu ośmielić się na sesję zdjęciową i jak zrobić pierwszy krok ?

Nic prostszego. Umów się z nami najpierw na niezobowiązujące spotkanie. Chętnie Cię poznamy i przy kawie porozmawiamy o fotografii oraz omówimy kwestię ewentualnych wspólnych zdjęć. Jesteśmy przekonani, że rozwiejemy Twoje obawy przed sesją. Napisz lub zadzwoń do nas po prostu, inaczej nie dowiemy się o Tobie.

Czy spotkanie przed sesją jest koniecznie ?

Absolutnie nie. Spotkanie jest tylko i wyłącznie dla Ciebie jeśli chcesz poznać swojego fotografa przed sesją.